تبلیغات
**   - گزارش تصویری : ترمیم سنگ مزار شهدا | بهشت رضا (علیه السلام)<پایگاه مقاومت بسیج حضرت سجاد (علیه السلام) ا >   - گزارش تصویری : ترمیم سنگ مزار شهدا | بهشت رضا (علیه السلام)
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1392
نویسنده : یاور مهدوی
مزار شهدای بهشت رضا (علیه السلام) بعد از طرح یکسان سازی قبور شهدا دیگر حال و هوای قدیم اش را ندارد ... سرد و بی روح شده است ... آن زمان پنجشنبه ها بعد از ظهر که می شدخانواده های شهدا ، همرزم ها و رفقای قدیمی ، همسنگرها ، هم محله ای ها و هم مسجدی ها  برای تمیز کردن قاب های فلزی بالا سر قبر ها می آمدند ، برای آب دادن به گلدان های شمعدانی روی قبر ها می آمدند ، به طور ویژه پنجشنبه ها برنامه های دیگرشان را تعطیل می کردن و راس یه ساعت مشخصی می اومدن مزار شهدا ... برای ماشین ها جای پارک نبود ... هر کسی یه چیزی خیرات می کرد... چند نفر یه ایستگاه صلواتی راه می انداختند و از صوت های زمان جنگ پخش می کردند ... هر هفته پنجشنبه ها می شد مثل هفته ی دفاع مقدس ...  قاب هاب فلزی بالای قبر ها خود یک تاریخ نگار جنگ شده بود ... هر خانواده یکی از عکس های زمان جنگ شهیدشان را داخل آن قاب ها می گذاشتند ، بعضی ها حتی اشیاء به جا مانده از شهیدشان را داخل شیشه می گذاشتند ... از ساعت و انگشتر گرفته تا کارت های شناسایی که به خون آغشته بود ... وصیت نامه ها و گل های طبیعی و مصنوعی به قاب های آلومینیومی زیبایی های خاصی داده بود ... روبه روی هرکدام از این قاب ها مدت ها می توانستی بایستی و بدون آنکه خسته شوی ... ولی دیگر تمام شد .......
 بازهم حواس پرتی ما مشهدی ها کار دستمون داد ...
" آثار به جا مانده از قاب های آلومینیومی و شیشه ای در مزار شهدای خواجه ربیع"" آثار به جا مانده از قاب های آلومینیومی و شیشه ای در مزار شهدای خواجه ربیع"
" آثار به جا مانده از قاب های آلومینیومی و شیشه ای در مزار شهدای خواجه ربیع"
( برای مشاهده مجموعه عکس " قاب های شیشه ای " کلیک کنید )

قاب های شیشه ای | مجموعه عکس | منبع : فتوبلاگ نگاهی متفاوت

ولی ما بازهم مزارشهدای بهشت رضا(ع) رو خالی نکردیم ... بعضی وقتها رفقا با هم جمع میشیم و میریم مزار شهدا ...
( هرچند که ما هم بعضی وقت ها دچار روزمرگی و سرگرم دنیا می شیم و قرارهای هفتگی را فراموش می کنیم )
تصاویر زیر مربوط به ترمیم سنگ قبرهای شهداست که دیگر رنگ و رویی برایشان نمانده ... حتی متولیان شهری که طرح یکسان سازی را اجرا کردند.....(....)
فقط هفته ی دفاع مقدس هر سال مزار شهدا خوب شلوغ میشه ... همه جا پر از پرچم های ایران میشه و همه جا پر از عکس های جنگ ، صوت هم گاهیقطع و وصل می شود از بلندگوهای قطعه شهدا ...
اما فقط هفته ی دفاع مقدس ..... بعد از آن دیگر هیچ ...ساجدین

برای مشاهده تصاویر بیشتر به ادامه مطلب رجوع کنید

ساجدین

موضوعات مرتبط: گزارش تصویری , دانلود , فرهنگی , واحد رسانه , خبر ,
برچسب‌ها: بهشت رضا , شهدا , دفاع مقدس , دانلود , عکس , گزارش تصویری , پایگاه مقاومت بسیج حضرت سجاد (ع) ,
آخرین مطالب
---------- -----**** --------------------
******** ******